Εργάζεσαι χωρίς απολυτήριο Λυκείου;

Σε ειδική εσπερίδα μας ενημέρωσε η κα. Ανθή Γεωργιάδου τόσο για το Bullying όσο και για το Cyberbullying.

Αυτή είναι μία πολύ κρίσιμη εσπερίδα που πρέπει να γίνεται σε όλα τα σχολεία της χώρας.

Η εσπερίδα στο Εσπερινό Λύκειο Παλλήνης με θέμα: Cyber Bullying από την
✅ειδικό επιστήμονα: Δρ Γεωργιάδου Ανθή έδωσε στους μαθητές μας και σε όσους ήρθαν να παρακολουθήσουν πολλά εφόδια για τη ζωή τους.

📌 Το Cyber bullying έχει εξελιχθεί σε μάστιγα με τα σύγχρονα ιντερνετικά παιχνίδια με challenges που έχουν αποβεί μοιραία για αρκετούς εφήβους ανά χώρα σε όλον τον κόσμο.

Προτείνουμε να γίνονται τέτοιες εκπαιδευτικές παρεμβάσεις σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας.

👉🏼 Η ΠΡΟΛΗΨΙΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΡΟΣΤΑΤΙΣ

Αυτό είναι το σχολείο που επιθυμούμε, ένα 👌εξωστρεφές σχολείο με 🎯 διασχολικές συνεργασίες σε όλα τα επίπεδα προς όφελος τόσο των μαθητών μας όσο της τοπικής κοινωνίας.