Εργάζεσαι χωρίς απολυτήριο Λυκείου;

ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΛΥΚΕΙΑ: Με ένα εξειδικευμένο για Εσπερινά Λύκεια εκπαιδευτικό όραμα που αναπτύσσεται ταχύρρυθμα φροντίζουμε για τους μαθητές αλλά και για την τοπική κοινωνία του Δήμου Παλλήνης!

Ποιο είναι το μήνυμα του Διευθυντή Μανδράκη Χρήστου;

✅ Μήνυμα Διευθυντή Μανδράκη Χρήστου: Αν είσαι 👉🏼 ανήλικος εργαζόμενος ή ενήλικας και θέλεις να ζήσεις ευτυχισμένα σχολικά χρόνια με σκοπό παράλληλα και την 🎯 απόκτηση απολυτηρίου Λυκείου με δυνατότητα εισαγωγής σε σχολές ΑΕΙ στρατιωτικές κα. ΜΠΟΡΕΙΣ.

🙏 Κάνε τη μετεγγραφή σου τώρα.

☎️ 2106669664

⏰ 19:00-22:30

📩 mail@lyk-esp-pallin.att.sch.gr

Θα μας βρείτε: 16ο ΧΛΜ Λεωφόρου Μαραθώνος στην Παλλήνη.

📌 SOS: Διανύουμε ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΩΝ. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ: 3 έτη ❤️ Δεχόμαστε μαθητές από όλη την Αττική.

Στο Εσπερινό Λύκειο Παλλήνης σας υποδεχόμαστε με:

1. ✅Αμεσότητα.
  2. 🎯Αποτελεσματικότητα.
  3. Αισιοδοξία και μέγιστη 🙏ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ για κάθε έναν από σας.

Μανδράκης Χρήστος: Κοινωνικό Μήνυμα!

⭐️Ακολουθεί: ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ του νέου Διευθυντή (ήταν και παλαιός εκπαιδευτικός του ίδιου σχολείου).

• Θέλεις να αλλάξει η ❤️ζωή σου και έχεις μόνο απολυτήριο Γυμνασίου;
  • Κάνε την εγγραφή σου στο 🎯 ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ.
  • Αν εσύ ή το παιδί σου ή ένας φίλος σου δεν έχεις/έχει απολυτήριο Λυκείου, τότε 📌 είναι καιρός να διαβάσεις αυτήν την ανακοίνωση!

Πότε συμφέρει η φοίτηση στο Εσπερινό Λύκειο Παλλήνης;

1. Αξιοποιήστε το χρόνο σας με σπουδές για εργαζομένους ή ανέργους για την απόκτηση ❤️ απολυτηρίου Εσπερινού Λυκείου.
  2. 🎯Είναι ευνοϊκότερες οι συνθήκες φοίτησης στα ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΛΥΚΕΙΑ!
  3. Υπάρχει μεγαλύτερο περιθώριο απουσιών (130 είναι το άνω όριο) και εισαγωγή σε όλα τα Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Ελλάδος. 🎯 Μάλιστα αυτό γίνεται με ποσόστωση.

Τι πρέπει να γνωρίζεις ακόμη για τα Εσπερινά Λύκεια;

Αυτό σημαίνει ότι ένα ✨ μέρος των θέσεων εισαγωγής είναι δεσμευμένο για μαθητές εργαζόμενους, οι οποίοι φοιτούν σε εσπερινά Λύκεια, όπως συμβαίνει και με τα Εσπερινά ΕΠΑΛ.

📌 Εξάλλου μαθητές μας έχουν περάσει σε:

Ανώτερες Σχολές των ΑΕΙ, όπως:

• Μαθηματικό Αθήνας,
  • Φυσικό Αθήνας,
  • Θεολογική Σχολή, Φιλοσοφική σχολή κα.

Ποια διευκρίνιση πρέπει να γίνει σε αυτό το σημείο;

Εδώ να γίνει η διευκρίνιση, ότι δεν λέμε (χάριν συντομίας μόνο) Φυσικό Αθήνας, αλλά: Σχολή Φυσικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ). Σας περιμένουμε όλους για μετεγγραφές για να αλλάξει η ζωή σας!

☎️ 2106669664

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟΣ ΠΡΟΤΑΣΗ: Προτάθηκε από το Διευθυντή Χρήστο Μανδράκη 👌η ανέγερση πρασίνου κτιρίου με ευρωπαϊκή επιδότηση και αναμόρφωση – ανάπλαση όλου του χώρου, όπου στεγάζονται τώρα σε προκάτ η σχολική μονάδα και το Ιατροπαιδαγωγικό κέντρο Παλλήνης.